Moja przygoda z tortami artystycznymi zaczęła się trzynaście lat temu. Jest wynikiem połączenia zamiłowania do malarstwa, przyrody i pieczenia. Sama doskonaliłam swój warsztat, korzystając z dostępnej literatury oraz podglądając mistrzów w tej dziedzinie. Wiedzę z teorii kompozycji, koloru i rysunku zdobyłam w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Poznaniu.

W latach 2009 – 2013 mieszkałam zagranicą. Przez trzy lata współpracowałam z cukiernią Wir Machen Cupcakes w Monachium. Prowadziłam też szkolenia dotyczące podstaw słodkich dekoracji oraz tworzenia bardziej zaawansowanych figurek i kwiatów w Bukareszcie.

Dzięki możliwościom, jakie daje lukier plastyczny i jego odmiany mogę wreszcie dawać upust swojej artystycznej duszy. Torty dla dzieci w moim wykonaniu to książeczkowe ilustracje, tyle że w trzech wymiarach. Natomiast precyzja i wnikliwa obserwacja największego mistrza formy i palety – „Matki Natury” pomaga mi tworzyć bardziej skomplikowane dzieła.

Przy pieczeniu ciasta kieruję się zasadą: jak najbardziej naturalnie i pysznie. Jeśli konfitura, to z własnej spiżarni, wanilia – zawsze prawdziwa, czekolada – najwyższej jakości. Nie korzystam z gotowych mieszanek do wypieku oraz półproduktów używanych w cukierniach. W równej mierze staram się zadowolić tak podniebienie jak i oko klienta. Każdej dekoracji poświęcam maksimum czasu i uwagi, aby zawsze były powodem do estetycznych przeżyć i miłym wspomnieniem z uroczystości. Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio, gdzie znajdują się wybrane realizacje, aby osobiście się o tym przekonać. Wszystko, co się tam znajduje, zostało wykonane ręcznie, bez użycia gotowych form, za to z sercem i dbałością o detale.

Katarzyna Muszyńska